Jesenski ŽIV ŽAV

V vrtcu smo pisano jesen pozdravili v petek, 05.11. Pri vhodu na igrišče nas je pozdravilo strašilo z lučkami in nas povabilo na gibalni poligon. Pot nas je vodila skozi labirint do čutne poti, kjer smo tipali in hodili po jesenskih plodovih. Premagovali smo zapleteno pajkovo mrežo, se urili pri obešanju jesenskega listja s ščipalkami, igrali samostojno izdelane družabne igre, preizkusili svoje spretnosti pri skakanju z »žaklji«, bili časovno bitko s sajenjem in pobiranjem krompirja v posode, hodili po vrvi in še kaj….Ob vsem tem smo se pridužili še v jesenske ustvarjalnice z naravnim materialom in uživali ob opazovanju nastalega. Na igrišču je odmevala poskočna glasba in kmalu smo zaznali slastne vonjave. Pridružili smo se še zaključni postaji, kjer je naš hišnik pekel kostanj, ki smo ga nabrali s pomočjo staršev. Tam nas je pozdravila tudi  ga. ravnateljica in skupaj z nami zaplesala jesenski ples. Bilo je čarobno.

 

Tim za FIT

Kostanjev ŽIV ŽAV
Tags: