ZDRAVJE V VRTCU

Tudi v letošnjem šolskem letu je bil naš vrtec vključen v program Zdravje v vrtcu, ki je podprt s strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje in je usmerjen v vse ciljne skupine v vrtcu (otroke, starše, zaposlene v vrtcu). S sodelovanjem v programu želimo oblikovati zdravo in varno okolje, ki bo pozitivno vplivalo na krepitev in ohranjanje našega zdravja in zdravja otrok. Z vsebinami želimo spodbuditi, da bi se vsakodnevno odločili za zdrav način življenja na vseh področjih, ki vplivajo na kvaliteto zdravja. Kljub temu, da je bilo letošnje leto nekoliko krajše zaradi zaprtja vrtca, smo v vseh skupinah v okviru programa izvajali različne aktivnosti. Vzgojitelji smo se trudili, da so se otroci in starši ob ponovni vrnitvi v vrtec dobro počutili. Z izvajanjem vseh preventivnih ukrepov in ozaveščanjem otrok smo poskušali ustvariti čimbolj varno in zdravo okolje v katerem se vsi dobro počutimo.
Kaj več o programu, si lahko preberete na spletni strani:
http://www.nijz.si/zdravje-v-vrtcu .

V skupinah so se izvajale dejavnosti in vsebine iz različnih področij:

 • Zdrava prehrana
 • Varno v prometu/na igrišču
 • Duševno zdravje
 • Gibanje
 • Zdrav način življenja
 • Svetovni dnevi povezani z zdravjem
 • Medgeneracijsko sodelovanje
 • Narava in varovanje okolja
 • Varno s soncem

Dobro počutje otrok v vrtcu je osnovno vodilo vsakega vzgojitelja. Zavedamo se, kako zelo je to pomembno za otroka in njegovo družino ter tudi za nas vzgojitelje. V vrtcu smo skozi celo leto izvajali različne aktivnosti v okviru programa Zdravje v vrtcu.

 • KOLESARJENJE
 • ČAJANKA
 • ORIENTACIJSKI POHOD Z MOBIMJAVOM
 • LUTKOVNA PREDSTAVA NA TEMO »VARNO S SONCEM«
 • VODNE IGRE
 • MEDGENERACIJSKI ŠKRATOV POHOD
 • POHOD V BLIŽNJE SLATINE
 • SLOVENSKI TRADICIONALNI ZAJTRK
 • RAZGIBAVANJE S POMOČJO TOALETNEGA PAPIRJA
 • ŽIVI POLIGON S STARŠI
 • PROJEKT IGRAJ SE Z MANO
 • JABOLKO RDEČE
 • SPOZNAVANJE KREŠE
 • LIZA GRE NA MORJE
 • ZAKLJUČNO SREČANJE S STARŠI – ISKANJE ZAKLADA
 • JESENSKI ŽIV ŽAV NA IGRIŠČU (KOSTANJEV PIKNIK)
 • EVROPSKI DAN BREZ AVTOMOBILA,
 • KOLESARJENJE
 • ROLICA PAPIRJA – KAKO NASTANE PAPIR IN RECIKLIRANJE
 • POPOTOVANJE MALE PLASTIČNE VREČKE
 • NA POHOD ZA VESELJE IN ZDRAVO ŽIVLJENJE
 • IZDELOVANJE SIRUPA IZ SMREKOVIH VRŠIČKOV
 • POD MEDVEDOVIM DEŽNIKOV
 • PRAVLJICA PRAV POSEBEN DAN
 • RECIKLIRAJ IN S TEM MOTIVIRAJ
 • IZDELOVANJE SIVKINIH BLAZINIC IN OGNJIČEVEGA MAZILA
 • ODEJICA PRIJATELJSTVA
 • IZDELOVANJE BEZGOVEGA SIRUPA
 • TIP-TIP TIPAMO
 • ZDRAVO NA ZABAVO
 • NJAM, NJAM, NJAM
 • SREČANJE NA IGRIŠČU
 • ZDRAV VRTEC SKOZI GIBANJE
 • ZDRAVA IN RAZNOLIKA PREHRANA V NAŠI IGRALNICI
 • PRAZNUJMO ROJSTNE DNI S SADNIM KROŽNIKOM
 • OBELEŽEVANJE SVETOVNIH DNI V POVEZAVI Z ZDRAVJEM V VRTCU (DAN ZDRAVJA, ZEMLJE, DRUŽINE, SONCA, PRIJATELJSTVA)
 • PROJEKT VARNO S SONCEM

Koordinatorka programa: Ema Kotnik

Tags: