ZDRAVJE V VRTCU

Tudi v letošnjem šolskem letu je bil naš vrtec vključen v program Zdravje v vrtcu, ki je podprt s strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje in je usmerjen v vse ciljne skupine v vrtcu (otroke, starše, zaposlene v vrtcu). S sodelovanjem v programu želimo oblikovati zdravo in varno okolje, ki bo pozitivno vplivalo na krepitev in ohranjanje našega zdravja in zdravja otrok. Z vsebinami želimo spodbuditi, da bi se vsakodnevno odločili za zdrav način življenja na vseh področjih, ki vplivajo na kvaliteto zdravja. Kljub temu, da je bilo letošnje leto nekoliko krajše zaradi zaprtja vrtca, smo v vseh skupinah v okviru programa izvajali različne aktivnosti. Vzgojitelji smo se trudili, da so se otroci in starši ob ponovni vrnitvi v vrtec dobro počutili. Z izvajanjem vseh preventivnih ukrepov in ozaveščanjem otrok smo poskušali ustvariti čimbolj varno in zdravo okolje v katerem se vsi dobro počutimo.
Kaj več o programu, si lahko preberete na spletni strani: http://www.nijz.si/zdravje-v-vrtcu .
V skupinah so se izvajale dejavnosti in vsebine iz različnih področij:
Zdrava prehrana
Varno v prometu/na igrišču
Duševno zdravje
Gibanje
Zdrav način življenja
Svetovni dnevi povezani z zdravjem
Medgeneracijsko sodelovanje
Narava in varovanje okolja
Varno s soncem

Dobro počutje otrok v vrtcu je osnovno vodilo vsakega vzgojitelja. Zavedamo se, kako zelo je to pomembno za otroka in njegovo družino ter tudi za nas vzgojitelje. V vrtcu smo skozi celo leto izvajali različne aktivnosti v okviru programa Zdravje v vrtcu.
Velika zobna ščetka – zobozdravstvena vzgoja
Lego WE DO
Varno s soncem
Varnost v prometu/igrišču (dan za kolo)
Škratov pohod z lučkami
Medgeneracijski škratov pohod
Zdrava prehrana – tradicionalni slovenski zajtrk
Hrana ni za tjavendan – reciklirana kuharija
Duševno zdravje – čustva
Svetovni dnevi povezani z zdravjem – izdelovanje družabnih iger iz odpadnega materiala
Narava in varovanje okolja
Pasavček
Ločevanje odpadkov
Vrtičkarji smo tudi v vrtcu
Na kolo za zdravo telo
Moja pot v vrtec
Režemo, ustvarjamo, šivamo in uživamo
Misija zeleni koraki – bodi fit
Plavalni tečaj
Tečaj rolanja
Decembrsko druženje z babicami in dedki
Izdelovanje sivkinih blazinic
Aktivno povezovanje vrtca in šolo
Taborniki

ZDRAVJE V VRTCU

Koordinatorka programa: Ema Kotnik

Tags: