Vožnja z vlakom

V okviru projekta Trajnostna mobilnost smo se oddelek 10 in 11 odpravili na izlet z vlakom. Peš smo se odpravili na železniško postajo na Polzeli. Na postaji smo preverili vozni red in ugotovili, da vlak pripelje že čez nekaj minut. Vstopili smo na vlak, ki je peljal iz smeri Celje- Velenje. Na vlaku nas je pričakal g. Roman iz Slovenskih železnic, nas prijazno sprejel in popeljal v sprednji del vlaka. Kupili smo povratne vozovnice za smer POLZELA – VELENJE. Med vožnjo smo lahko pokukali v kabino strojevodja in si ogledali vse pripomočke, s katerimi opravlja najnovejši vlak. V Velenju smo se sprehodili čez celoten vlak. Izvedeli smo, kje se skriva motor, kam se pospravijo kolesa … Vsi smo lahko preizkusili sedež, ki ga uporablja strojevodja. Po mikrofonu smo pozdravili ostale potnike in s hupanjem opozorili ostale udeležence v cestnem prometu. Doživeli smo nepozabne trenutke na vlaku in čisto prehitro smo se bližali naši končni postaji na Polzeli. Smo pa obljubili, da se bomo večkrat popeljali z vlakom tudi s starši in tako pripomogli k uresničevanju ciljev Trajnostne mobilnosti.

Nika Koren in Tanja Voga Rovšnik

Tags: