Teden otroka v vrtcu

Teden otroka je v vrtcu vedno nekaj posebnega. Letos nam je prinesel zanimivo sporočilo: »Razigran uživaj dan!«
Tako smo se v vrtcu v tem tednu še posebej trudili prisluhniti in slišati vse želje, misli, nove ideje in tudi tegobe naših otrok.
Otroci so se lahko preizkusili v različnih aktivnostih. Starejše skupine so se odpravile na sprehod v Šenek, mlajše do šolskega igrišča ali v bližnjo okolico vrtca. Otroke je obiskala tetka Jesen. Skupaj so v igro vpeli naravne materiale, ki so jih otroci nabirali v okolici vrtca ali prinesli od doma. Razvijali so svoja čutila preko »čarobne vrečke«, v kateri so tipali, poimenovali, okušali in opisovali različne naravne elemente ter jesenske plodove. Spoznavali so nove rajalne in gibalne igre, ljudske plese ter socialne igre. Na vrtčevskem dvorišču so raziskovali in preizkusili tudi posodobljen gibalni poligon.
Otroci z vzgojiteljicami

Teden otroka
Tags: