Svetovni dan živali

Kot vsako leto, smo tudi letos v vrtcu obeležili 4.oktober, svetovni dan živali. V starejših oddelkih so otroci izdelali plakat, s katerim so pozvali k prinašanju hrane, odej, blazin ter igrač za pse in muce. Tako nas je v četrtek, 6.10. 2022 ,v vrtcu obiskal kuža Beni s svojim skrbnikom iz društva Veles. Beni je obiskal vse oddelke otrok in se prijazno pustil pocrkljati in božati ter se tako zahvalil za vse prejeto, kar bo razdelil tudi v ostala zavetišča, saj se je nabralo res veliko. Letos pa smo se odločili, da nekaj zbranih dobrot podarimo in sami odnesemo lokalnemu društvu za zaščito živali v Orovi vasi. Hrano bodo tja odnesli otroci predšolskih skupin. Hvala vsem, ki pomagate otrokom privzgajati ljubezen do živali in hkrati omogočate lepši vsakdan zapuščenim.

Mihaela Romih

Tags: