Po sledeh pravljičnih junakov

V začetku meseca septembra smo se v sodelovanju s POŠ Andraž odpeljali s skupnim avtobusom v Velenje. Na ogledu po mestnem jedru Velenja so otroci srečali različne pravljične junake, od Radovednega Tačka, Mojce Pokrajculje in Pike Nogavičke, ki te dni kolesari po mestu. Pot nas je vodila v mestno galerijo, kjer so si otroci ogledali razstavo priznanega slovenskega ilustratorja Marjana Mančka. Prisluhnili smo zvočni pravljici Mojca Pokrajculja, se seznanili s čisto pravim indijanskim šotorom, njihovimi glasbili in običaji, si ogledali različna poslopja v mestu, kot so banke, pošta …V mestnem parku smo izkoristili čas za igro na različnih igralih. Vendar, to še ni bilo vse. Doživetij je bilo veliko in verjamemo, da se je vsakemu otroku vtisnil njemu najljubši spomin. 

 

Otroci odd. 15, 16 z vzg. Vesno Hriberšek in Natašo Pančur Posedel 

Po sledeh pravljičnih junakov
Tags: