Mladi raziskovalci, iskalci pomladi

Prvi sonček in topel dan nas je v raziskovanje pognal.
Najprej smo spoznali prve znanilce pomladi, nato pa se le te odpravili poiskat in prepoznat v bližnjo okolico.
Pripravili smo si pomladni lov na zaklad. Iskali smo zaklade narave, tiste, ki se s soncem in toplejšim vremenom prvi postavijo na ogled. V žepe smo dali pisalo, okoli vratu pa slikovni prikaz rastlin, ki smo jih iskali. Kakor hitro smo našli pravo, smo jo označili kot najdeno.
No, vse ni teklo tako gladko, ponagajal nam je žafran, ki nam je raziskovanje podaljšal in nas z raziskovanjem popeljal vse do Šeneka. No tam smo si lahko oddahnili, poljukali še zadnjega znanilca in tako uspešno opravili prvi del raziskovanja.
Raziskovanje pa se je nadaljevalo tudi v oddelku, kjer smo spoznavali sestavo rastlin in tako na primerih rastlin spoznali korenine, čebulice in gomolje, liste, cvetove ter stebla…
Če še ne veste, potrjujemo prihod pomladi.

Pomladni pozdrav iz oddelka 11 s Petro in Polono

Mladi raziskovalci, iskalci pomladi
Tags: