MINI KUHARSKA DELAVNICA

Tu in tam se v vrtcu opogumimo in si pripravimo dan, ko imamo kuharsko delavnico. V poletnem času je na našem igrišču zrastlo kar nekaj jabolk na naši jablani. Nekatera so nam še mahala iz vejic, druga pa so zaradi suše popadala na tla. Da smo se nekaj novega naučili, smo pobrali čisto vsako jabolko in naredili načrt. Tista, ki so bila malce gnila ali jih je obiskal kak črviček, smo obrezali in iz njih naredili kompot. Preostala jabolka pa smo porabili za pripravo smutija. Skupaj smo pripravili kuharski kotiček, rezali, lupili, na koncu tudi pospravili. Kuharice smo poprosili za pomoč pri kuhanju kompota, smuti pa smo si pripravili kar v igralnici. Mmmmmm….vse je bilo tako zelo slastno in da ne pozabimo, tudi zelo zdravo.

 

Otroci iz oddelka 13, z vzgojiteljico Emo in Niko

MINI KUHARSKA DELAVNICA
Tags: