Evropski teden mobilnosti

V letošnjem tednu mobilnosti je bilo zanimivo dogajanje prav v vseh skupinah – že najmlajši so se z bibo odpravili na sprehod in opazovali promet, se igrali igro semafor ter razvrščali po barvi, veliko je bilo likovno-ustvarjalnih dejavnosti na temo mobilnosti, v eni skupini so otroci ustvarili igro “avtobus” − izdelali so vozovnice, določili voznika in postajališča … V starejših skupinah so pripravili prometni poligon, vsekakor pa je bilo izredno zanimivo in zabavno kolesariti v vrtcu z vsemi prijatelji, pri čemer so otroci tudi urili spretnostno vožnjo ter spoznavali prometno varnost. Obiskali smo stojnico ob občini, kjer smo se okrepčali in se opremili z odsevniki. Skupaj s prvošolci smo si ogledali lutkovno predstavo BICI KLETA. Obiskal nas je tudi MOBIMJAV in se skupaj z nami razgibal v telovadnici. Najstarejši otroci pa so postali že pravi frajerji na rolarjih, kajti obiskali so tečaj rolanja.

Tim za mobilnost

Mobilnost 2022
Tags: