O DEČKU, KI JE PISAL PESM

Tudi v vrtcu se otroci spoznavajo s kulturo in kulturnimi dogodki, spoznavajo dela pesnikov in pisateljev. Kot vsako leto smo tudi ob letošnjem kulturnem prazniku skušali otrokom predstaviti pesnika dr. Franceta Prešerna na njim prijazen, zanimiv način.

Ob slikanici Mojiceje Podgoršek O dečku, ki je pisal pesmi so otroci izvedeli zanimivosti o njegovem otroštvu, življenju, najboljšem prijatelju … Vas zanima, kaj jim je ostalo v spominu?

Najbolj so si zapomnili, kako je prijateljem nosil klobase, ter o figah in doktorju Figu. Prisluhnili so branju Prešernovih pesmi, tudi sami so bili pesniki izpod klobuka in iskali rime. Vam povemo, so že pravi mojstri. V srce jim je sedel tudi Povodni mož, ki smo ga s pomočjo knjige, animiranega filma ter podoživljanja z risbo dodobra spoznali.

Seveda smo se ob prazniku poklonili tudi jubileju domačinke Neže Maurer in se njej v čast naučili tudi njeno pesem Desna, leva.

Otroci oddelka 12 s Petro in Saro 

 

Tags: