DECEMBRSKO DRUŽENJE Z DEDKI IN BABICAMI

V letošnjem decembru smo se odločili, da v vrtec povabimo naše babice in dedke. Stari starši nam popestrijo vsakdan, ter nam na vsakem koraku nesebično pomagajo. V času, ko se pri njih crkljamo, nam pomagajo odraščati in nas naučijo najrazličnejše veščine. Zato je lepo, da se v čarobnem mesecu decembru spomnimo nanje in jih povabimo v našo skupino.

Vse se je začelo že en teden pred našim druženjem. Naredili smo si načrt in zavihali rokave. Vsi v skupini smo izdelali okraske iz slanega testa. Ko so se čez čas posušili, smo jih še pobarvali in jih okrasili z bleščicami. Nato so bili na vrsti piškoti. Zamesili smo testo, ga z valjarjem razvaljali in z modelčki izdelali kekse. Kekse smo odnesli v kuhinjo, kjer so nam jih kuharice spekle. Da pa bi bili bolj zanimivi za nas in za stare starše, smo jih potunkali v toplo čokolado in jih okrasili z mrvicami. Iz omare smo vzeli posušene liste metinega čaja, s katerimi smo si izdelali domač čaj. Med ustvarjanjem smo si domislili, da si lahko ustvarimo »foto kotiček«, ki bo služil spominu na naše druženje. Iz odpadne embalaže smo si izdelali okvir, nanje pa prilepili zvezdice. Tako, sedaj je bilo vse nared in prišel je veseli petek, ko so k nam prišli stari starši. Skupaj smo ob slovenski glasbi v ozadju, okrasili smrečico, izdelovali voščilnice in ob tem prijetno kramljali. Otroci so ob tem zelo uživali, prav tako tudi babice in dedki. Za konec smo pripravili pogostitev z domačim čajem in piškoti.

Bilo je veselo, sproščeno in zelo prijetno.

 

Otroci in vzgojiteljice iz oddelka 6

DECEMBRSKO DRUŽENJE Z DEDKI IN BABICAMI
Tags: