evakuacija

V vrtcu Polzela smo dne, 24. 10. 2019, izvedli evakuacijo v sklopu praktične vaje » POTRES ZAHODNA – ŠTAJERSKA«. Ko je v vrtcu zazvonil alarm, smo vsi hitro zapustili naše prostore in se zbrali na vrtčevskem igrišču, kjer imamo zbirno mesto. Takrat so se s sirenami pripeljali prostovoljni gasilci PGD Polzela, Ločica ob Savinji in Andraž nad Polzelo. Preverili so stanje in prevzeli nadzor nad vajo. Otroci so lahko videli prikaz priprave gasilske opreme za požar, prikaz preiskovanja prostorov ter iznosa ponesrečencev, ki so jim nudili tudi prvo pomoč. Pozornost pa je bila usmerjena tudi na reševalne pse, ki so pomagali pri iskanju ponesrečencev. Ko je bila evakuacija zaključena, so nam vsa gasilska društva nudila tudi ogled gasilskih vozil ter notranje opreme.

Otroci se, skupaj z vzgojiteljicami in vodstvom, lepo zahvaljujemo vsem gasilcem in drugim članom, ki so si vzeli čas in nam popestrili dopoldne.

Kako je vaja potekala si lahko ogledate TUKAJ.

EVAKUACIJA