September pri najmlajših v Andražu

Prvi mesec našega druženja je zaznamovalo predvsem spoznavanje drug drugega, navajanje na nov prostor, starejši otroci pa so se navajali le na nove, mlajše otroke v skupini.

V septembru smo brali pravljico Mali medo. Gibalno smo posnemali živali iz pravljice, se naučili pesem Iščemo medvedka in Bel zajček. Igrali smo se z medvedki in drugimi plišastimi živalmi, ki nastopajo v pravljici, jim skuhali kosilo, jih potolažili in uspavali. Na to temo smo tudi ustvarjali. Najprej smo si s tempera barvami poslikali ozadje in papir za lepljenje, potem pa smo nalepili še vsak po svoje svojega medveda.
Sončno vreme smo izkoristili za sprehode v naravo, kjer smo srečali nič manj razigrane mlade mucke, kot smo mi sami. Ob slabem vremenu pa smo za dovolj gibanja poskrbeli v telovadnici ali na terasi vrtca.
Dan brez avtomobila smo obeležili z vožnjo s poganjalčki na naši terasi.
 
Otroci oddelka 16 s Klavdijo in Valerijo
Sep. Andraž
Tags: